/

Dieta Hashimoto

Dieta Hashimoto
Buraki Ziemniaki

Co to jest dieta Hashimoto?

Dieta Hashimoto jest jedną z najpopularniejszych diet, jaką można znaleźć w ofertach niemalże wszystkich firm cateringowych. Jeżeli ktoś ma niedoczynność tarczycy dieta ta jest mu wskazana. Warto jednak nieco dokładniej wspomnieć, czym jest dieta Hashimoto, ponieważ wiele osób, pomimo iż boryka się z wieloma tego typu problemami, z problemami tarczycy, nie stosuje ani tej, ani żadnej innej diety. A szkoda, bo mogłaby przynieść wiele dobrego dla ich organizmu i korzystnie wpłynąć na samopoczucie. 

W takim razie, jak działa dieta Hashimoto? Dieta przy Hashimoto polega na wykluczeniu z codziennego menu pokarmów, które powodują alergie oraz nietolerancje pokarmowe. 

Zasady diety Hashimoto

Podstawową zasadą diety Hashimoto jest ograniczanie glutenu oraz nabiału. Przestrzeganie tej zasady ma szczególnie duże znaczenie, jeśli osoba, która stosuje tę dietę, cierpi z powodu zaburzeń pracy jelit. Czego nie można jeść na diecie Hashimoto? Na pewno takich produktów jak: orkisz, pszenica, jęczmień oraz żyto. Zaleca się również unikanie owsa, pomimo iż tak naprawdę nie zawiera w sobie glutenu.

Dietetycy podkreślają, że bardzo ważne jest, aby przed rozpoczęciem eliminowania konkretnych produktów i posiłków, wykonać odpowiednie badania. I zrezygnować z produktów czy składników, które wywołują alergię. W przypadku tego rodzaju dolegliwości nie ma miejsca na eksperymenty i testy. Sprawdzi się zatem Hashimoto catering dietetyczny

Nie powinno się jeść na diecie Hashimoto tłuszczów trans, cukrów, a także przetworzonej żywności. Produkty te mają negatywny wpływ na sama tarczycę, jak i na cały organizm. Produkty zabronione na diecie Hashimoto to również napoje. Na ich liście znajdują się kawa i alkohol. Jeśli jednak nie wywołują nasilenia stanów zapalnych organizmu, wystarczy zmniejszyć ilość tych napojów. 

Zatem co pić i co jeść na diecie Hashimoto? Jeśli chodzi o picie, spokojnie można pozwolić sobie na świeżo wyciskane soki z owoców, a także napoje migdałowe, ryżowe i owsiane. Należy wybierać też czerwone i pomarańczowe warzywa, które zawierają witaminę A. W diecie tej mogą znajdować się również marchew, pomidory, dynia, papryka. Produkty dozwolone i zalecane na diecie Hashimoto to cytrusy, owoce jagodowe oraz jabłka. 

Przykładowy jadłospis diety Hashimoto

Catering Hashimoto to sposób na sprawdzenie, co może znajdować się w jadłospisie.

Catering Hashimoto to sposób na sprawdzenie, co może znajdować się w jadłospisie. Wiele osób gotuje samodzielnie, ale nie wszyscy wiedzą, jak łączyć ze sobą poszczególne składniki, w jakich proporcjach. Niektórym brakuje pomysłowości co przygotowywać na poszczególne posiłki. Gotowy jadłospis diety Hashimoto może być nie tylko podpowiedzią, co jeść, ale też informacją, jakie produkty są zalecane, a których trzeba unikać. 

czym jest dieta Hashimoto
Dieta Hashimoto

Oto, jak może wyglądać przykładowy jadłospis na cały dzień, obowiązujący w jednej z firm oferujących catering dietetyczny niedoczynność tarczycy:

  • Śniadanie: granola bananowa z jogurtem kokosowo-żurawinowym i winogronami.
  • II śniadanie: krem szpinakowe z serem a’la feta. 
  • Obiad: polędwiczka drobiowa w sosie pieczarkowym, a do tego puree z ziemniaka i buraczkami.
  • Podwieczorek: sałatka z mozzarellą, burakiem, rukolą z dodatkiem dressingu z octem balsamicznym. 
  • Kolacja: makaron bezglutenowy z krewetkami i pomidorami w sosie śmietanowo-bazyliowym.

Dietę warto wprowadzać etapowo. Jednak typowe etapy diety Hashimoto nie istnieją. Chodzi po prostu o to, aby wpływać na swój organizm stopniowo i na bieżąco obserwować jego reakcję. W przypadku wykluczenia alergenów, zmiany będą natychmiastowe. Warto zatem przejrzeć ranking cateringów

Efekty diety Hashimoto

Efekty diety Hashimoto to zmniejszanie stanu zapalnego, a także zapewnianie organizmowi składników odżywczych pomagających w regulacji układu odpornościowego. Osoby zmagające się z Hashimoto często doświadczają wahań nastroju i zmęczenia. Odpowiednia dieta przy niedoczynności tarczycy pomaga ustabilizować samopoczucie. Dzięki diecie osoby borykające się z Hashimoto czują się zdecydowanie lepiej i łatwiej jest im funkcjonować pomimo problemów zdrowotnych. 

Nie ma zatem wątpliwości, czy dieta Hashimoto jest zdrowa. Wiąże się z koniecznością wykluczenia pewnych produktów, ale ma to miejsce tylko po to, aby lepiej się czuć i prawidłowo funkcjonować. Wiedząc już, co daje dieta Hashimoto na pewno będzie łatwiej zdecydować się na wprowadzenie jej do swojego życia. 

Dieta Hashimoto

Wady i zalety diety Hashimoto – catering dietetyczny

Dieta w Hashimoto kojarzy się wyłącznie z samymi korzyściami, bo przecież ma na celu prawidłowe funkcjonowanie organizmu i dobre samopoczucie pomimo choroby. Okazuje się jednak, że wady diety Hashimoto istnieją i trzeba przyjrzeć im się z bliska. Dieta na niedoczynność tarczycy może dostarczać organizmowi zbyt małe ilości energii. Wiąże się z eliminacją pewnych produktów, których może organizmowi brakować. Jeśli jednak korzyści ze stosowania diety jest więcej, to mimo minusów, warto po nią sięgać. Dla bezpieczeństwa można to robić pod kontrolą dietetyka. 

niedoczynność tarczycy dieta

Niejeden dietetyk uważa, że zalety diety Hashimoto zdecydowanie przewyższają minusy. W związku z tym skoro dieta pudełkowa Hashimoto ma pomóc, warto wprowadzić ją do codziennego menu. Prawidłowo przygotowana pozwoli cieszyć się dobrym samopoczuciem i zarazem sprawi, że nie będzie trzeba rezygnować ze smacznych dań. 

Buraki Ziemniaki

Dieta pudełkowa Hashimoto – dostęp do gotowych posiłków każdego dnia

Dieta Hashimoto catering to gotowe posiłki na każdy dzień. Nie trzeba szukać pomysłu na dania, rozglądać się za produktami, dbać o właściwe proporcje składników itd. Zamawiając catering dietetyczny Hashimoto otrzymuje się gotowe posiłki, które są przeznaczone do spożycia tuż po otwarciu opakowania. Niektóre z nich mogą wymagać jedynie podgrzania.

Szybka dieta odchudzająca

Wbrew pozorom dieta w chorobie Hashimoto wcale nie musi być kosztowna. Często wydaje się, że specjalne diety, a tym bardziej te gotowe, dostarczane w pudełkach, są bardzo drogie. Wystarczy posługując się hasłem catering dieta Hashimoto sprawdzić, jaką ofertę mają firmy, które oferują tę usługę. Należy przy okazji pamiętać, że są specjalne kody rabatowe na catering. Upoważniają do satysfakcjonujących zniżek. 

Czy dieta odchudzająca jest zdrowa?

Szybka dieta odchudzająca ma nie tylko doprowadzić do satysfakcjonujących efektów i najlepiej w krótkim czasie. Ma przede wszystkim pozwolić na spadek wagi przy jednoczesnym utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia. Nie wolno przecież odchudzać się kosztem tego, co w życiu najważniejsze. Zdaniem ekspertów, nawet najskuteczniejsz dieta odchudzająca może być zdrowa. Ważne jest tylko, by została opracowana przez specjalistę, a następnie dostosowana do potrzeb i możliwości konkretnego organizmu. 

Chcąc redukować wagę, ale nie stracić przy tym na zdrowiu, warto sięgać po catering dietetyczny. Bez wątpienia dieta pudełkowa przygotowana przez wykwalifikowanego dietetyka przyniesie zdecydowanie więcej korzyści dla wagi i zdrowia, niż dieta pochodząca z Internetu. Samodzielne eksperymentowanie też może doprowadzić do szeregu szkód dla zdrowia i całego organizmu. w wyborze najlepszej i zdrowej diety może pomóc ranking cateringów.

Hashimoto dieta pudełkowa – podsumowanie

Choć Hashimoto catering ma różne opinie, to jednak dietetycy jasno mówią, że usługa ta jest warta uwagi. W ogóle dieta dla tej grupy osób cierpiących z powodu niedoczynności tarczycy jest bardzo dobrym rozwiązaniem, mającym ogromny wpływ na samopoczucie i sposób funkcjonowania organizmu. Dieta pudełkowa to gotowe posiłki dostarczane w godzinach nocnych lub porannych, tak by klient miał do nich dostęp już w porze śniadania. Dania przygotowane na bazie odpowiednich produktów są nie tylko zdrowe dla tej grupy osób, ale również smaczne. Wykorzystując zniżki na catering, można zyskać dodatkowe korzyści. Niedoczynność tarczycy catering dietetyczny to jest właśnie to, czego potrzeba wielu osobom by w końcu czuć się dobrze. 

Artykuł został przygotowany na podstawie informacji pozyskanych w rozmowie z dietetykiem klinicznym.