/

Tani catering dietetyczny Łódź

Łódź jako stolica województwa łódzkiego jest jednym z ciekawszych miast w Polsce. To tutaj tradycja przenika się z nowoczesnością, zarówno, gdy chodzi o budynki, jak i styl życia, który można zauważyć wśród mieszkańców na co dzień. Liczba ludności wynosi tutaj 696 708 mieszkańców. Wśród tych ludzi znajduje się coraz większa liczba tych osób, które ze sporą świadomością podchodzą do tematu zdrowego odżywiania oraz dbania o siebie. Wynika to z tego, że po prostu zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy miasta chcą o siebie dbać. Stąd też wynika rosnąca popularność cateringu dietetycznego. Firm proponujących taką usługę jest sporo, ponieważ ich przedstawiciele bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego, jak popyt rośnie. Są to profesjonalne propozycje, które wyraźnie pokazują, w jakim kierunku idą trendy, gdy chodzi o zdrowe odżywianie.

tani catering w Łodzi
Tani catering dietetyczny Łódź

Catering dietetyczny Łódź - czym jest?

Catering dietetyczny, czyli popularna dieta pudełkowa to usługa na zamówienie, mająca za zadanie dostarczanie pod daną lokalizację posiłków dopasowanych do konkretnej osoby. Klient, który wybiera tani catering dietetyczny w Łodzi nie musi się obawiać, że źle dopasuje opcję żywieniową, ponieważ na początku może skonsultować się z doświadczonym dietetykiem, który udzieli mu odpowiedzi  na najważniejsze pytania oraz na podstawie jego aktualnego stanu zdrowia wskaże, co powinien wybrać. Pomocne w wyborze konkretnego planu żywieniowego okazują się też takie standardowe narzędzia jak kalkulator BMI oraz kalkulator zapotrzebowania energetycznego. 

Team cateringów z tej kategorii uzupełniają obok ekspertów żywieniowych kucharze, którzy przygotowują smaczne, zdrowe oraz pełnowartościowe posiłki. Dzięki temu można spodziewać się otrzymania wyłącznie takich dań, które pomogą spełnić określone cele żywieniowe. Gotowe do spożycia potrawy zapakowane są w pojemniki i dostarczone do klienta – do domu albo do pracy. Tak przyszykowane dania wystarczy jedynie podgrzać. Coraz więcej osób decyduje się na catering dietetyczny, ponieważ nie wiąże się on z wyrzeczeniami. Każdy może dobrać dowolny posiłek z listy, na podstawie własnych preferencji smakowych. W ramach zestawów żywieniowych z konkretnej daty każdego dnia do wyboru pozostaje kilka potraw, dopasowanych również kalorycznie do konkretnej osoby. Jest więc to idealne połączenie “dwa w jednym”.  Ponadto, zamówienia można modyfikować, wykluczając konkretne dni lub dania, jeśli tylko konkretna firma daje taką możliwość. Bardzo często cateringi dietetyczne mają w ofercie dzień próbny, umożliwiający sprawdzić nie tylko posmak, ale również jakość potraw. Dzięki temu można o wiele szybciej podjąć ostateczną decyzję. 

Zdrowe, smaczne oraz świeże i naturalne dania to coś, co jest zagwarantowane. Co więcej, z tak atrakcyjnej propozycji można będzie skorzystać w przystępnej cenie. Zamawianie potraw jest bardzo łatwe, ponieważ wystarczy, że założy się konto na stronie albo w aplikacji, w zależności od tego, co dana firma ma do zaoferowania. Wykwalifikowani dietetycy oraz kucharze najpierw obliczają kaloryczność poszczególnych posiłków, a następnie przygotowują dania sugerując się indywidualnymi wyznacznikami podanymi przez konkretną osobę. Finalnie, każdy klient otrzymuje box żywieniowy pod wskazany przez siebie adres domowy albo z pracy oraz o wskazanej przez siebie godzinie.

Jeśli ktoś po raz pierwszy zamawia dietę pudełkową to nie musi obawiać się, że podejmie złą decyzję, ponieważ najpierw może liczyć na rozmowę z wykwalifikowanym dietetykiem. Udzielenie podstawowych informacji o tym, jak ktoś się odżywia oraz jaka jest jego bieżąca forma pozwoli zorientować się specjaliście od żywienia, jaka jest aktualna kondycja zdrowotna konkretnej osoby, jakie ma ona cele żywieniowe oraz jakie należy proponować dla niej diety. Bez wątpienia, cateringi są świetną opcją dla osób, które nie chcą gotować albo nie mają na to czasu. Wystarczy dopasować odpowiedni pakiet żywieniowy i można cieszyć się pełnowartościowymi potrawami na co dzień. Wszystkie posiłki będą zbilansowane oraz dostosowane do BMI oraz do zapotrzebowania kalorycznego klienta. 

Najczęściej pojawiające się zestawy diet pudełkowych to: 

 • Sport,
 • Slim,
 • Office,
 • Standard,
 • Keto,
 • Niski IG,
 • Hashimoto,
 • Vegetarian,
 • Vege + Fish,
 • Vegan,
 • Less Gluten,
 • Lactose Free.

Oczywiście, są to wybrane propozycje, a znaleźć można o wiele więcej pakietów, w zależności od tego na propozycję której firmy się patrzy. Pewne jest to, że niezależnie od potrzeb żywnościowych każdy użytkownik ma okazję wyszukać dla siebie optymalny pakiet. Coraz częściej firmy, które realizują cateringi żywieniowe interesują się osobami, które zmagają się z różnego rodzaju chorobami, nie tylko układu pokarmowego. Dlatego można znaleźć diety dla cukrzyków, czy osób zmagających się z alergiami pokarmowymi, czy insulinoopornością.

Powody, dla których warto zdecydować się na catering dietetyczny Łódź

Istnieje wiele powodów, dla których wiele osób decyduje się na dietę pudełkową. Zalety są na tyle wszechstronne, że tak naprawdę, każdy z klientów, który decyduje się na to rozwiązanie może mieć inne argumenty przemawiające za tym, że tania dieta pudełkowa w Łodzi będzie dla niego doskonałą opcją. 

tani catering dietetyczny w Łodzi
tani catering w Łodzi

Do najczęściej pojawiających się powodów zaliczają się: 

Bez wątpienia, catering dietetyczny wprowadza spory komfort na co dzień. Nie tylko nie trzeba przygotowywać posiłków, ale przede wszystkim można cieszyć się smakiem poszczególnych dań i mieć pewność, że są one korzystne dla zdrowia. W trakcie doboru konkretnej opcji żywieniowej można dopasować wariant o wybranej liczbie posiłków oraz kaloryczności i mieć pewność, że parametry te będą przystosowane do wytyczonych oczekiwań.

Sporo osób decyduje się na tani catering w Łodzi, traktując go głównie jako tymczasowe rozwiązanie, natomiast bardzo szybko przekonują się, że jest to opcja, na którą warto zdecydować się w dłuższej perspektywie czasowej. Jeszcze do niedawna z diety pudełkowej korzystała wyłącznie jedna osoba, aktualnie coraz częściej można spotkać się z sytuacją, że w jednym gospodarstwie domowym z diety pudełkowej korzysta więcej niż jedna osoba, na przykład decydują się na to partnerzy albo cała rodzina. Wystarczy określić swoje cele żywieniowe i mieć odpowiednią motywację, a rzeczywiście dieta pudełkowa okaże się rozwiązaniem dzięki któremu zmieni się dotychczas prowadzony styl życia. 

Wybrane cele żywieniowe, które można sobie wytyczyć to: 

tani catering dietetyczny w Łodzi
tani catering dietetyczny w Łodzi

Zasady dostaw w dietach pudełkowych

Dania w ramach diet pudełkowych są przygotowane bardzo starannie pod względem smaku, kaloryczności oraz samej estetyki podawania ich w pudełkach. Potrawy są różnorodne i bardzo pieczołowicie opisane, co odpowiada wyznaczonym standardom dla tej branży. Dzięki temu, że od pierwszych chwil wszystkie informacje są jasne, klienci bardzo szybko zorientowani są w tym, co mają zamówić. Przede wszystkim zaś sugerują się przedziałem kalorii, ponieważ to główny wyznacznik dla każdego pakietu żywieniowego, od razu też wskazujący konkretnej osobie, na co powinna się zdecydować. Firmy cateringowe dbają o to, żeby potrawy dostosować w 100% do oczekiwań klienta. Świadome odżywianie jest bez wątpienia bardzo ważnym powodem dla którego wiele osób decyduje się na taki styl żywienia. Należy przyznać, że osoby, które go wybierają są bardzo zadowolone z tego, co jest im proponowane. Już w trakcie konsultacji dietetycznej dostrzegą, że mają do czynienia z profesjonalną firmą, której przedstawiciele zadbają nie tylko o to, by jadła smacznie i zdrowo, ale przede wszystkim bezpiecznie. Szczególnie przekonuje natomiast wysoki stopień personalizacji. Proces składania zamówienia wraz z ogólnymi warunkami dostawy są łatwe, co jeszcze bardziej zachęca, ponieważ nawet jeśli ktoś po raz pierwszy zamawia dla siebie dietę pudełkową to nie będzie mieć obaw, że coś robi w sposób niewłaściwy. Klienci cateringów dietetycznych w Łodzi mogą też korzystać z cyklicznie realizowanych promocji,  zwłaszcza gdy daną firmę polecają innym. Jako że profile klientów są proste w obsłudze, nikt nie ma problemu z tym, żeby sprawdzić, jak dana firma funkcjonuje i co dokładnie jest oferowane.

Łódzkie cateringi dietetyczne spełniają wszystkie normy branżowe i działają zgodnie z przepisami prawa. Co więcej, od razu można dostrzec, że ma się do czynienia z firmą profesjonalną, ponieważ podczas składania zamówienia można oczekiwać, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości odpowiedzi udzieli zaangażowana obsługa klienta. Nie ma znaczenia, czy ktoś szuka diety standardowej, pomagającej przynieść ulgę w trakcie mierzenia się z różnymi chorobami, czy jest sportowcem i szuka bardziej wyspecjalizowanych rozwiązań. Sprawdzając, co mają do zaoferowania firmy zapewniające żywienie w ramach diety pudełkowej szybko zauważy, że dostanie to, co najlepsze. Im większy research, tym większa szansa na to, że wszystkie cele żywieniowe zostaną spełnione oraz że utrzyma się motywację zdrowego odżywiania na dłużej.