/

Dieta niskie IG

zasady diety niskie IG
Buraki Ziemniaki

Co to jest dieta niskie IG?

Wśród diet oferowanych przez firmy cateringowe, można znaleźć między innymi dietę o niskim indeksie glikemicznym. Czym jest dieta niskie IG? Jest skierowana głównie do osób, które borykają się z takimi problemami zdrowotnymi jak cukrzyca, czy nadwaga. Dieta niskie IG polega na spożywaniu posiłków o niskim indeksie glikemicznym. Dzięki temu po zjedzeniu, poziom cukru nie ulega gwałtownemu wzrostowi. Produkty o niskim IG można znaleźć wśród warzyw, zbóż, nasion, a także mięs i produktów mlecznych. Jak działa dieta niskie IG? Posiłki przygotowywane zgodnie z zasadami tej diety są wchłaniane wolno i długo, a cukier jest uwalniany stopniowo. 

Zasady diety niskie IG

Zanim ktokolwiek przystąpi do zmian żywieniowych, powinien pozyskać wiedzę na temat tego, co jeść, a czego nie można jeść na diecie niskie IG. Tak jak w przypadku każdej innej diety, tak i tym razem istnieją pewne zasady, według których należy postępować. W takim razie, co jeść na diecie niskie IG? Na pewno pokarmy składające się z cukrów złożonych, zdrowych tłuszczy i białka. Nie powinno się jeść na diecie niskie IG żywności wysokoprzetworzonej. Podstawą zasadą jest zjadanie posiłków o stałych porach. Ważne jest również, aby między nimi nie podjadać. Jeżeli pojawi się głód, trzeba zaspokoić go wodą. 

Produkty zabronione na diecie niskie IG to słodycze, pieczywo białe, produkty z białej mąki, a także alkohol. Nie zaleca się również spożywania słodkich owoców oraz płatków, ziemniaków, słodkich napojów. Biorąc pod uwagę zasady diety niskie IG można pomyśleć, że wiąże się ona z dużymi ograniczeniami. Jednak bez obaw. Produkty dozwolone i zalecane na diecie niskie IG to niektóre mięsa, warzywa, nabiał i zboża. Z ich użyciem można przygotować naprawdę smaczne i odpowiednie dla tej diety posiłki na cały dzień. 

Na stronach firm, które oferują catering z niskim indeksem glikemicznym można znaleźć gotowy jadłospis diety niskie IG. Gotowa lista posiłków uświadamia, iż dieta wcale nie jest tak surowa, jak może się wydawać. W gotowym menu (dieta z niskim IG catering) można znaleźć następujące posiłki:

  • Śniadanie: kanapka z łososiem i serkiem kremowym.
  • II śniadanie: koktajl owocowy z kefirem i siemieniem lnianym.
  • Obiad: indyk w sosie śmietanowym z kaszą gryczaną i surówką z selera. 
  • Podwieczorek: zapiekany kalafior z brokułem w sosie serowym.
  • Kolacja: sałatka z kaszą, kabanosami, serem feta i warzywami. 

Tak mniej więcej przedstawia się dieta o niskim indeksie glikemicznym. Menu można dostosować do własnych upodobań. 

Etapy diety niskie IG i efekty

Do zmian, jakie wynikają ze stosowania diety niskie IG warto podejść etapowo.
Jak działa dieta niskie IG
Jak działa dieta niskie IG

 Chodzi o stopniowe wprowadzanie nowych produktów i eliminowanie tych niewłaściwych. Takie etapy diety niskie IG spowodują, że organizm nie dozna szoku. Prawidłowo stosowana dieta z niskim IG prowadzi do szeregu zmian. Zatem jakie są efekty diety niskie IG?

Dieta z niskim indeksem glikemicznym generuje szereg korzyści dla organizmu. Dlatego nic dziwnego, że tak wiele osób się nią interesuje. W takim razie co daje dieta niskie IG? Skutecznie obniża zły cholesterol, poprawia ciśnienie tętnicze, a także redukuje stres oksydacyjny. Dzięki temu chroni przed hiperglikemią, a co za tym idzie, również przed cukrzycą i insulinoodpornością. Zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Zapobiega nadwadze i otyłości, przedłuża sytość po posiłkach. Ponieważ utrzymuje poziom glikozy na stałym poziomie, nie wywołuje napadów głodu. A więc, czy dieta niskie IG jest zdrowa? Dla osób, które nie mają przeciwwskazań do jej stosowania, jest zdrowa, gdyż przynosi ich organizmowi same korzyści.

Efekty diety są widoczne, jeżeli osoba, która się na nią decyduje, do przygotowywania posiłków wykorzystuje produkty z niskim IG i w ogóle stosuje się do zasad tej diety. Wiele osób ma z tym problem, ponieważ sam dobór produktów bywa kłopotliwy. Trudno jest ustalić menu, nie mając wiedzy na temat samej diety, nie wiedząc, na czym polega dieta o niskim IG. W takiej sytuacji najlepiej, najbezpieczniej i najwygodniej jest postawić na catering niskie IG

Wady i zalety diety niskie IG

Przed przystąpieniem do zmian w zakresie żywienia, warto poznać wady diety niskie IG. Wybór tego sposobu odżywiania powinien być w pełni świadomy. Wadą na pewno jest to, że dieta koncentruje się na niskim IG, a nie na racjonalnym żywieniu. Wiele osób uważa, że trudno jest znaleźć produkty o niskim indeksie glikemicznym i z ich użyciem samodzielnie przygotowywać posiłki. Dla wielu osób jej zasady są zwyczajnie zbyt skomplikowane. Osoby, które są w takiej sytuacji powinny zamawiać catering z niskim IG, co wyręczy ich w codziennym gotowaniu. 

Jeśli chodzi o zalety diety niskie IG, można śmiało stwierdzić, że zdecydowanie jest ich znacznie więcej. Dieta pudełkowa niskie IG nie wymaga dużych nakładów finansowych. Wystarczy sprawdzić, ile kosztuje catering dietetyczny z niskim IG w firmie cateringowej. Dieta wydłuża uczucie sytości, kontroluje apetyt oraz masę ciała, wpływa na obniżenie złego cholesterolu, a także cukru we krwi. Ponadto dieta eliminuje z codziennego menu produkty, które są na ogół niezdrowe. 

Dieta niskie IG

Dieta niski IG catering – dlaczego warto?

Dietetycy podpowiadają, że tylko prawidłowo przygotowane posiłki i zjadane regularnie w odpowiednich porcjach, mogą przyczynić się do satysfakcjonujących efektów. Dlatego zamiast szukać przepisów i gotować na własną rękę, nie mając przy tym pewności, że robi się to dobrze, lepiej zainwestować w gotowe posiłki. Dieta pudełkowa z niskim IG, czyli catering dietetyczny z dostawa pod wskazany adres, to pewność, że spożywane posiłki są tymi właściwymi. 

Dieta niskie IG
catering z niskim indeksem glikemicznym

Ponadto trzeba przyznać, że dieta IG catering jest też bardzo wygodna. Nie trzeba samodzielnie robić zakupów, tracić czasu na gotowanie. Można ten czas wykorzystać na inne cele. Dostęp do stałych posiłków wtedy, kiedy powinny być zjadane, to gwarancja korzystnego wpływu diety na funkcjonowanie organizmu. 

Dieta pudełkowa dziś jest na wyciągnięcie ręki. Co więcej, można liczyć na atrakcyjne zniżki na catering. Wystarczy tylko wybrać firmę, która je oferuje. W wyborze dostawcy smacznych i prawidłowo zbilansowanych posiłków, może pomóc profesjonalny ranking cateringów. W sieci jest ich pod dostatkiem. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko wybrać konkretną ofertę. 

Dieta z niskim indeksem glikemicznym catering – podsumowanie

Dieta niskie IG to zdaniem dietetyków bardzo dobry sposób żywienia dla określonej grupy osób. Jednak by generowała korzyści dla ich organizmów, musi być stosowana zgodnie z jej zasadami. Czasem gotowa dieta niskoglikemiczna catering jest lepszą opcją niż samodzielne przygotowywanie posiłków na cały dzień. Tak jest taniej, szybciej i zdecydowanie wygodniej. Warto zatem sprawdzić, która dieta o niskim indeksie glikemicznym catering jest najlepszą ofertą. Gdzie można otrzymać kody rabatowe na catering np. za ocenę posiłków, czy polecanie cateringu znajomym. 

Artykuł na temat niski indeks glikemiczny catering powstał na podstawie informacji pozyskanych w rozmowie z dietetykiem klinicznym.