/

Tani catering dietetyczny Poznań

Poznań, stolica województwa wielkopolskiego, to jedno z tych polskich miast, które rozwinęło się w ostatnich latach szczególnie. Dotyczy to wszystkich obszarów życia, zarówno kulturalnego, społecznego, jak i biznesowego. To miasto położone nad rzeką Wartą rozdzielone jest na 5 dzielnic: Stare Miasto, Nowe Miasto, Jeżyce, Grunwald oraz Wildę. Jest to ważny ośrodek przemysłowy oraz naukowy. Szczególnie rozwija się tutaj szkolnictwo wyższe. To także jedno z wiodących miast w Polsce, gdy chodzi o rozwój ekonomiczny. W mieście mieszka około 540 tysięcy osób. 

Poznań to miasto otwarte na innowacje, wobec czego nie jest dziwne, że aktualnie można też znaleźć tutaj coraz więcej firm proponujących dietę pudełkową.

tani catering w Poznaniu
Tani catering dietetyczny Poznań

Dieta pudełkowa Poznań - charakterystyka

Dieta pudełkowa to sposób odżywiania, polegający na zamawianiu zdrowych i doskonale zbilansowanych posiłków. Catering dietetyczny wybierany jest przez osoby, które preferują zdrowy styl życia lub przez te, które dopiero planują żyć w ten sposób. Mogą one liczyć na wsparcie profesjonalnego dietetyka, który w trakcie pierwszej, najczęściej bezpłatnej konsultacji, przeprowadzi dokładny wywiad żywieniowy i na tej podstawie wyznaczy, który typ diety i pod jakie zapotrzebowanie energetyczne i kaloryczne będzie dla danej osoby najwłaściwszy. Posiłki dla klientów przygotują natomiast rzetelni kucharze, którzy do każdego jadłospisu będą podchodzić nie tylko na podstawie wytycznych, ale też kreatywnie. W ramach tani catering dietetyczny w Poznaniu można będzie otrzymać potrawy smaczne, zdrowe i ubogacone smakowo. 

Firmy cateringowe swoją ofertę kierują zwykle do:

Catering dietetyczny będzie dopasowany do celów żywieniowych oraz zapotrzebowania energetycznego każdej osoby. 

Te osoby, które chcą mieć pewność, że na co dzień odżywiają się zdrowo, powinny przyjrzeć się temu, co oferują firmy cateringowe. Im więcej ktoś ma do zaoferowania w tym zakresie, tym większe szanse, że można będzie w konkretnym pakiecie żywieniowym odnaleźć to, co spełni oczekiwania. Warto w takim razie przyjrzeć się wszystkim propozycjom, a następnie zadecydować, które ze smacznych dań będą najodpowiedniejsze. Jeśli ktoś samodzielnie nie chce podejmować takiej decyzji, to może zasugerować się tym, co doradzi dietetyk kliniczny. Trzeba wobec tego ekspertowi od żywienia dokładnie przedstawić, w jakiej jest się aktualnie kondycji zdrowotnej oraz jakie cele żywieniowe chce się osiągnąć. Następnie można zobaczyć, jakie typy diet w ramach konkretnego cateringu są proponowane i zadecydować, czy konkretna z możliwości  rzeczywiście spełni oczekiwania. Co więcej, propozycji aktualnie jest na tyle dużo, że nikt nie powinien mieć większych trudności z dopasowaniem czegoś pod swoje kubki smakowe. Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że cateringi dietetyczne serwują cyklicznie takie same dania i że nie ma mowy o różnorodności. Aktualnie wiele w tym zakresie uległo zmianie. Kucharze, którzy zatrudnieni są w firmach zajmujących się dietą pudełkową to osoby bardzo kreatywne, które świetnie orientują się w tym, co proponować klientom, aby nie zniechęcili się oni do cateringu i podtrzymywali motywację do prowadzenia zdrowego stylu życia.

Zasady, którymi kierują się cateringi dietetyczne

Tani catering dietetyczny Poznań

Dieta pudełkowa bazuje na Piramidzie Żywienia, przygotowanej przez Instytut Żywności i Żywienia. Firmy, które prowadzą działalność z tego zakresu przygotowują wobec tego posiłki na bazie różnych wyrobów spożywczych, w stosownych ilościach i proporcjach, już odgórnie wyznaczonych. Dlatego menu na każdy dzień przewiduje dania złożone z węglowodanów, dobrych tłuszczów oraz pełnowartościowego białka. Decydując się na tania dieta pudełkowa w Poznaniu można spodziewać się, że podstawą każdej z potraw będą owoce i warzywa, pochodzące często od zaprzyjaźnionych dostawców.

tania dieta pudełkowa w Poznaniu
tani catering dietetyczny w Poznaniu

Naturalne produkty spożywcze dostarczą do organizmu optymalną ilość błonnika,sporo witamin oraz składników mineralnych. W ramach diety pudełkowej można wybierać spośród kilku wariantów. To klient również decyduje o tym, jaką ilość posiłków będzie otrzymywać codziennie. Zestawy są zwykle przygotowane w przedziale kalorycznym od 1000 do 3000 kalorii. 

Firmy prowadzące tani catering w Poznaniu podlegają kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej, podobnie jak inne działalności powiązane z produkcją i wprowadzaniem do obrotu wyrobów spożywczych. Dlatego muszą prowadzić legalną działalność i przygotowywać posiłki w sterylnych warunkach. Wiele z tych firm decyduje się też na to, aby wypracować certyfikat HACCP, świadczący o bezpiecznej produkcji dań oferowanych klientom.Posiłki są oznaczone specjalnymi etykietami i zawierają informacje na temat wartości odżywczej żywności. Są to takie dane jak: 

Na etykietach można znaleźć też informacje o alergenach. Po przygotowaniu posiłków szczelnie pakuje się je w ekologiczne opakowania. Pakowanie próżniowe pozwala zachować właściwości poszczególnych dań. Taki system pakowania w atmosferze modyfikowanej pozwala utrzymać przez długi czas pierwotny wygląd, smak oraz teksturę potraw, bez zastosowania konserwantów. Zastosowany system MAP – Modified Atmosphere Packaging dodatkowo chroni żywność przed szkodliwymi mikroorganizmami, uniemożliwiając jej zepsucie. Dlatego dania oferowane w ramach cateringu dietetycznego są daniami wysokiej jakości. 

Obecnie pojawia się coraz więcej firm, świadczących usługi cateringowe. Jeśli więc ktoś chce zająć stabilną pozycję na rynku to przede wszystkikm musi koncentrować się na tym, by znaleźć sposób, aby wyróżnić się wśród konkurencji. Dlatego poszczególne firmy dbają o swoją renomę i podnoszą poziom proponowanych świadczeń. Klienci korzystający z takich usług mają następnie powody wyłącznie do zadowolenia, ponieważ wiedzą, że będą doskonale obsłużeni oraz że nie muszą niczym się przejmować. Dania dla nich będą zawsze przygotowane w sposób indywidualny, na podstawie wcześniejszego wywiadu z dietetykiem klinicznym oraz tego, co wykażą wskaźniki BMI, kalorii, czy wody. Będą to dania urozmaicone, dopasowane do kubków smakowych zamawiających. Co więcej, można spodziewać się, że będą to potrawy świeże, często zrobione z lokalnych składników, a więc tych warzyw i owoców, które pochodzą od rolników z regionu. 

Jakie są rodzaje diety pudełkowej?

Firmy proponujące catering pudełkowy oferują często kilka wariantów diet.
tani catering dietetyczny w Poznaniu

Trzeba przyznać, że wybór jest na tyle obszerny, że każda osoba, która jest zainteresowana prowadzeniem zdrowego trybu życia ma szansę znaleźć dla siebie odpowiedni pakiet. Wystarczy w takim razie jedynie skorzystać z porady dietetyka oraz z narzędzi praktycznych, takich jak kalkulator BMI oraz kalkulator zapotrzebowania energetycznego, aby wybrać właściwy wariant diety. Skorzystanie z porady dietetyka jest w tym wypadku bardzo pomocne, ponieważ pozwala bardziej świadomie wybrać odpowiedni wariant żywienia. W Poznaniu nie brakuje firm, które oferują zdrowe, smaczne posiłki w ramach diety pudełkowej. Duży wybór to spore udogodnienie dla potencjalnych klientów, zainteresowanych zdrowym trybem życia. 

Diet różnego typu, spośród których można wybierać w ramach diety pudełkowej jest mnóstwo. Pewne jest to, że jeśli ktoś zdecyduje się na konkretny pakiet i będzie to zestaw rzeczywiście dopasowany do jego zdrowia, smaku oraz celów żywieniowych wyznaczonych często po rozmowie z dietetykiem klinicznym, to faktycznie otrzymywać będzie regularnie takie posiłki, które sprawią, że poczuje się zdrowo. Swój wybór żywieniowy będzie wspominać bardzo dobrze. 

Jak dbać o zdrowie małymi kroczkami

Piramida Zdrowego Żywienia w praktyce

Piramida Zdrowego Żywienia oferuje kompleksowy i zrównoważony plan żywieniowy, który można bez problemu dopasować do swoich potrzeb i  preferencji smakowych. Podstawą jest regularna aktywność fizyczna. Nie musi być to duży wysiłek. Ważne jest to, by dziennie być aktywnym. Kolejno, należy pamiętać o spożywaniu warzyw i owoców. Są one bogate w witaminy, minerały, błonnik i przeciwutleniacze, niezbędne dla zachowania optymalnej kondycji zdrowotnej. Szczególnie polecane są: smoothie ze świeżych owoców i warzyw, sałatki z warzyw i owoców oraz warzywa na patelnię z dodatkiem oliwy z oliwek. W zdrowej diecie powinny również znaleźć się węglowodany, ponieważ są głównym źródłem energii dla organizmu. Zwłaszcza należy decydować się na produkty zbożowe pełnoziarniste, o niskim indeksie glikemicznym, z uwagi na to, że umożliwiają zachowanie uczucia sytości na dłużej. Warto także zdecydować się na takie źródła białka jak: chude mięso i ryby, warzywa strączkowe, napoje roślinne, czy produkty sojowe. Tłuszcze nasycone należy ograniczyć na rzecz tłuszczów nienasyconych: z olei roślinnych, awokado, czy z orzechów. 

Poza Piramidą Żywieniową istnieje również koncepcja Zdrowego Talerza, która równie często jest stosowana przez cateringi dietetyczne. Według zasad tej koncepcji połowę talerza należy zawsze wypełniać warzywami i owocami. Jedną czwartą talerza należy przeznaczyć na produkty zbożowe, szczególnie pełnoziarniste, ponieważ dostarczają one organizmowi energii oraz błonnika. Pozostałą jedną czwartą talerza wypełnić można źródłami białka: mięsem, rybami, jajami i strączkami,  co dodatkowo dostarczy ważnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu aminokwasów. Nie można także zapominać o dodatku zdrowych tłuszczów: oliwy z oliwek i orzechów, na rzecz wyzbycia się soli, cukru i alkoholu. Warto więc planować posiłki i odkrywać nowe smaki. I w tym przypadku catering dietetyczny również okazuje się bardzo dobrą opcją, ponieważ nie trzeba tracić czasu na samodzielne gotowanie i wymyślanie potraw, które znajdą się na talerzu.