/

Dieta sirt

Dieta sirt
Buraki Ziemniaki

Czym jest dieta sirt?

Dieta sirt to inaczej sirtuinowa dieta, znana jako dieta piosenkarki Adele. Artystka stosując ją, straciła znaczącą ilość kilogramów. Co to jest dieta sirt? Dieta ta to model odżywiania, który zakłada ograniczenie energetyczności posiłków. Opiera się na regularnym piciu zielonych soków sirtuinowych, a także spożywaniu produktów zawierających tak zwane aktywatory sirtuin. 

Wiadomo już, czym jest dieta sirt. Zatem czym są same sirtuiny? Należą one do białek, pełniących tak ważną rolę w organizmie człowieka. Badania wykazały, że osoby otyłe mają niższy poziom sirtuin. Zaś te, których masa ciała jest prawidłowa, mają ich znacznie więcej.

Jak działa dieta sirt? Dieta ma na celu aktywację sirtuin. Dzieje się to za sprawą polifenoli, kwasów tłuszczowych, a także leucyny. Synteza sirtuin reguluje pracę metabolizmu. Ponadto redukuje stan zapalny organizmu i jednocześnie opóźnia procesy starzenia. Wszystko to prowadzi do spadku wagi i utraty tkanki tłuszczowej.

Zasady diety sirt

Dieta sirtuinowa wiąże się z pewnymi ograniczeniami. W takim razie co jeść na diecie sirt? Wśród produktów, które mogą wręcz dominować w diecie, są następujące: matcha, kakao, zielona herbata, kawa, wino wytrawne. Inne produkty dozwolone i zalecane na diecie sirt to: oliwki, seler naciowy, natka pietruszki, papryczka chili, cebula, kapary, soja, jarmuż, rukola, ryby, gryka. Codzienne menu może uwzględniać również: truskawki, gorzką czekoladę, daktyle, orzechy włoskie, lubczyk i kurkumę. Ważne jest też dostarczanie organizmowi kwasów omega-3. W diecie powinny pojawiać się też chude mięso, nabiał i jajka. Sirtfood to także takie produkty jak: żółta cykoria, bób, brokuły, czerwone winogrona, fasola, szalotka, maliny, żurawina, jeżyny, śliwki, czerwona porzeczka, jabłka, nasiona słonecznika, pistacje, kasztny, szczypior, mięta, szałwia, oregano. 

W takim razie, czego nie można jeść na diecie sirt? Sirt dieta wyklucza między innymi takie produkty jak: produkty o wysokim stopniu przetworzenia, dania typu fast food, a także produkty z białej mąki. Inne produkty zabronione na diecie sirt to: rafinowany cukier i produkty bogate w cukier, gazowane napoje, szczególnie te z dodatkiem sztucznych barwników i aromatów. Tych produktów nie powinno się jeść na diecie sirt. Jeśli jednak ktoś przez całe życie je spożywał, teraz może mieć bardzo duży problem z całkowitym ich wykluczeniem. Może zatem ograniczyć je w możliwie największym stopniu.

Przykładowy jadłospis diety sirt

Przed dokonaniem jakichkolwiek zmian w zakresie żywienia, warto sprawdzić menu, które będzie obowiązywało przez najbliższe miesiące, a może i pozostanie na zawsze.
co jeść na diecie sirt

Należy podkreślić, że sirt catering występuje w kilku wersjach. Przykładowy jadłospis diety sirt w wersji standard może wyglądać następująco. 

  • I koktajl sirt – koktajl egzotyczny z imbirem.
  • II koktajl sirt – koktajl bananowy z jarmużem na mleku sojowym.
  • I posiłek – sałatka z pomarańczami, indykiem z sosem winegret i orzechami.
  • III koktajl sirt – koktajl brokułowo-szpinakowy. 

Zanim ktokolwiek wybierze konkretny catering sirt, powinien uważnie prześledzić szczegóły menu kilku firm. To pomoże wybrać najlepszą ofertę. 

Etapy diety sirt

Wyróżnia się dokładnie 2 etapy diety sirt. Pierwszy z nich trwa 7 dni. Jego celem jest regularne picie soków sirtuinowych, a także przyjmowanie posiłków stałych, ale w dużym ograniczeniu. W pierwszych trzech dniach zaleca się picie 3 soków dziennie oraz zjedzenie tylko 1 posiłku stałego. W kolejnych czterech dniach powinno się spożywać tylko 2 soki, ale za to dodatkowo 2 posiłki stałe. W tym etapie ważne są również kalorie. W pierwszych 3 dniach stosowania diety nie mogą przekraczać 1000 kcal. W kolejnych dniach tego samego etapu można już zwiększyć kaloryczność posiłków do 1500 kcal. 

Drugi etap diety polega na piciu 1 soku dziennie i spożywaniu 3 stałych posiłków. W tym momencie istnieje już możliwość włączenia do codziennego menu 2 przekąsek. Etap drugi trwa od 8 do 21 dni. Po upływie tego czasu dieta powinna opierać się na produktach sirtuinowych, posiłkach płynnych, a także stałych. Na tym etapie nie ma już ograniczeń energetycznych. 

Dieta sirt

Co daje dieta i jakie są efekty diety sirt

Tak wiele osób przed przystąpieniem do poważnych zmian w zakresie żywienia chciałoby wiedzieć, co daje dieta sirt. Bo teraz catering dieta sirt można zamówić w każdej chwili, nawet bez wychodzenia z domu i gotowe posiłki otrzymać pod same drzwi. Jednak bez sensu jest decydować się na dietę, która niczego pozytywnego nie wniesie do życia osoby, która się na nią zdecydowała. 

produkty dozwolone i zalecane na diecie sirt

Zatem jakie są efekty diety sirt? Dieta sirt pudełkowa generuje szereg korzyści. Dietetycy podpowiadają, że właśnie stosując tę dietę, można przyczynić się do szybkiej redukcji wagi. Ponadto dieta oczyszcza organizm, pomaga uregulować pracę metabolizmu, zwalcza stany zapalne układu pokarmowego, a do tego jeszcze  oczyszcza organizm z toksyn. Dietetycy informują, że dieta pudełkowa sirt zawiera produkty, które działają odmładzająco. Wzmacniają organizm i zarazem spowalniają procesy starzenia. 

Czy dieta sirt jest zdrowa? Dietę tego rodzaju poleca się osobom, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów. Ma ona korzystny wpływ na wygląd skóry, paznokci oraz włosów. Zaleca się ją także osobom, które chcą pozbyć się toksyn ze swojego organizmu. To wpływa zarazem na lepsze samopoczucie. Dieta pudełkowa sirt jest zdrowa dla osób, które nie mają przeciwwskazań do jej stosowania. Najlepiej, aby była stosowana pod kontrolą dietetyka. Dzięki temu nie będzie miała negatywnego wpływu na organizm. 

Buraki Ziemniaki

Wady i zalety diety sirt

Wady diety sirt wcale nie zniechęcają do jej stosowania. Jedną z nich jest to, że dieta nie uwzględnia indywidualnego zapotrzebowania organizmu na energię, białko, węglowodany i tłuszcze. W I etapie diety kaloryczność wynosi maksymalnie 1000 kcal. To zbyt mało dla większości osób dorosłych. Catering dietetyczny sirt wiąże się z restrykcyjnymi zasadami. Pomimo iż zwykle mówi się o spadku wagi pod wpływem stosowania tej diety, nie ma naukowych badań, które by to potwierdziły. 

etapy diety sirt

Jeśli jednak chodzi o zalety diety sirt, wymienić trzeba szybki choć krótkotrwały spadek masy ciała. Plusem jest też to, że dieta opiera się w dużej mierze na warzywach i owocach, a także na produktach bogatych w związki o działaniu antyoksydacyjnym. Ponadto posiłki mają niski indeks glikemiczny. Wiele produktów znajdujących się w jadłospisie tej diety są smaczne, czego przykładem są kakao, gorzka czekolada, czy truskawki. 

Dieta sirt catering – dlaczego warto?

Catering dietetyczny sirt to najwygodniejszy i najszybszy sposób na dostęp do stałych posiłków. Jak już wiadomo, dieta adele jest bardzo restrykcyjna. Każdy posiłek musi być przygotowywany według ścisłych zasad. Zdecydowanie lepiej zamówić sirt dieta catering, by mieć pewność, że zostały przygotowane poprawnie. 

Chcąc redukować wagę, ale nie stracić przy tym na zdrowiu, warto sięgać po catering dietetyczny. Bez wątpienia dieta pudełkowa przygotowana przez wykwalifikowanego dietetyka przyniesie zdecydowanie więcej korzyści dla wagi i zdrowia, niż dieta pochodząca z Internetu. Samodzielne eksperymentowanie też może doprowadzić do szeregu szkód dla zdrowia i całego organizmu. w wyborze najlepszej i zdrowej diety może pomóc ranking cateringów.

Dieta sirt

Wady i zalety diety odchudzającej

Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że dieta odchudzająca ma wyłącznie same zalety. Faktycznie zalety diety odchudzającej można wymieniać bardzo długo. Jednak nie wolno pomijać wad, które dla wielu osób też mogą mieć znaczenie. Zacznijmy jednak od tego, co przyjemniejsze. Dobra dieta odchudzająca: zapewnia spadek wagi, wpływa na dobre samopoczucie, zwiększa sprawność fizyczną, zwiększa odporność organizmu, wpływa na lepsze funkcjonowanie organizmu i chroni przed rozwojem wielu niebezpiecznych chorób towarzyszących otyłości. 

sirtuinowa dieta
etapy diety sirt

Sirt food catering gwarantuje dostęp do atrakcyjnych cenowo posiłków bez straty czasu i składników. Dużo czasu pochłania samo szukanie przepisów i produktów do ich przyrządzenia. Dieta sirtuiowa catering to posiłki na cały dzień, dostarczane już przed śniadaniem. Posiłki są gotowe do spożycia i porcjach umożliwiających spożywane w całości. Dzięki temu nic się nie marnuje. 

Zniżki na catering dostępne w wielu firmach gwarantują niemałe oszczędności. Nie zawsze, by zapłacić mniej za catering dietetyczny, trzeba mieć specjalne kody rabatowe na catering. Wystarczy oceniać potrawy, polecać usługę znajomym i jak najwięcej zamawiać. Dzięki temu dieta pudełkowa może być znacznie tańsza. 

By wybrana dieta sirtuinowa pudełkowa w pełni satysfakcjonowała, trzeba wybrać korzystną ofertę. Dziś w cateringu specjalizuje się wiele firm. Warto zatem poświęcić dłuższą chwilę na wybór najlepszej. W wyborze samej diety może pomóc ranking cateringów.

Podsumowanie

Dieta sirt ma wielu zwolenników. Choć można koktajle jak i pozostałe posiłki przygotowywać samodzielnie, chociażby wzorując się na gotowym menu z internetu, warto postawić na catering. Dietetycy podkreślają, że dieta stosowana przez osoby, które nie mają do tego przeciwwskazań, jest zdrowa i korzystna. 

Opis diety sirt powstał na podstawie wywiadu z dietetykiem klinicznym.