/

Tani catering dietetyczny Katowice

Katowice – stolica województwa śląskiego, to miasto o bogatej historii, które doskonale się rozwija, pod każdym względem. Żyje tutaj 302 397 mieszkańców, a także działa wiele firm, z wielu dziedzin. Na przykład bardzo dobrze rozwijają się tutaj marki, które zajmują się cateringiem dietetycznym. Są one popularne, ponieważ wśród osób mieszkających na Śląsku nie brakuje takich, które zainteresowane są zdrowym odżywianiem. Co ciekawe, nie jest tutaj wyznacznikiem wiek, ponieważ zarówno te osoby, które są młode, jak i nieco starsze decydują się na skorzystanie z dobrodziejstw, które daje dieta pudełkowa.

tani catering w Katowicach
Tani catering dietetyczny Katowice

Catering dietetyczny Katowice - co warto wiedzieć?

Podejmując decyzję o tym, żeby zamówić tani catering dietetyczny w Katowicach wiele osób musi zweryfikować, czym jest dieta pudełkowa, ponieważ istnieje sporo błędnych przekonań o cateringu dietetycznym. Sama branża podlega przepisom rozporządzenia o żywności nieopakowanej. Na opakowaniach można znaleźć informacje o ewentualnych alergenach, jak i o składzie całego menu na dany dzień.

Catering dietetyczny obejmuje kilka wariantów diet. Są to na przykład pakiety: 

Odpowiednio przygotowane posiłki mają optymalny bilans kaloryczny, dopasowany do konkretnego klienta. Pewne jest to, że kiedy ktoś wybiera taką opcję, to może być pewien, iż będzie się doskonale odżywiać i bez problemu wprowadzi zdrowe nawyki żywieniowe. Dieta pudełkowa sprawdza się również w przypadku osób nie lubiących gotować albo takich, które nie umieją samodzielnie wypracować nawyku związanego z regularnym jedzeniem posiłków. Zakup diety pudełkowej sprawdza się także u osób, u których stan zdrowia wymusza wprowadzenie pewnych restrykcji w menu, a chcą mieć pewność, że dobrze się odżywiają i że dzięki przygotowanym potrawom poczują się nieco lepiej.

Diety pudełkowe to zdrowe, zbilansowane oraz dopasowane do ekologicznego trybu życia posiłki. Przygotowują je od podstaw doświadczeni kucharze, a pomysły na poszczególne potrawy pochodzą od profesjonalnych dietetyków. Cały team składa się z ekspertów od żywienia, którzy idealnie zorientowani są w tym, co należy przygotować, aby klienci byli zadowoleni. Catering dietetyczny wybierany jest również z uwagi na to, że jest bardzo wygodny: zakupy, gotowanie, pieczenie, odgrzewanie i zmywanie odpadają, gdy ktoś złoży zamówienie na dietę pudełkową. W tym czasie można natomiast sobie pozwolić na odpoczynek, rozwijanie się, czy spędzanie czas na innych, ulubionych aktywnościach. 

Optymalnie zbilansowane diety idealnie wpływają na kondycję fizyczną oraz na samopoczucie osób, które są na nie zdecydowane. W potrawach można znaleźć wyłącznie naturalne składniki, przywożone często do klienta w biodegradowalnych opakowaniach. Klienci, którzy są zmotywowani do sprawdzenia BMI, a więc stosunku wagi do wzrostu, szybko spostrzegą, jakie powinni wprowadzać cele żywieniowe oraz który z pakietów wybrać. Kiedy zaś nie do końca samodzielnie będą wiedzieć, jak to rozwiązać, mogą liczyć na wsparcie po stronie doświadczonych ekspertów żywieniowych.

Dietetycy pomogą również obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne,  żeby przekonać się, czy w przypadku konkretnej osoby niezbędne jest utrzymanie, zredukowanie, czy zwiększenie masy ciała. Jedno jest zagwarantowane: decydując się na konkretny jadłospis, można w pełni świadomie zacząć zmiany dążące do pozbycia się złych nawyków żywieniowych. Jeśli ktoś decyduje się na dietę pudełkową po raz pierwszy, to z pewnością konsultacja z dietetykiem bardzo mu się przyda. Diety pudełkowe często oferowane są w ramach pakietów takich jak:

 • dieta standard,
 • dieta odchudzająca,
 • dieta domowa,
 • dieta różnorodna,
 • dieta dla sportowców,
 • dieta wegetariańska,
 • dieta rybna,
 • dieta o niskim IG,
 • dieta ketogeniczna,
 • dieta office,
 • dieta oczyszczająca. 

Pakietów może być więcej lub mniej, w zależności od tego, jaką ofertę zdecydowała się wystosować konkretna firma. Zwykle klienci chętniej decydują się na usługi firm, które oferują sporo pakietów żywieniowych, ponieważ to daje im pewność, że będą mieli okazać wybierać pomiędzy czymś, co rzeczywiście spełni ich oczekiwania oraz że w żaden sposób nie będą musieli się ograniczać. Posiłki będą dopasowane do ich wymagań. Jadłospisy są różnorodne i bazują na produktach od lokalnych dostawców. Usługi cateringowe można zamawiać za pomocą prywatnego panelu, który udostępniony jest albo na stronie internetowej lub za pośrednictwem aplikacji. Poza sprawdzeniem menu klienci mogą dowiedzieć się, jak przebiega dostawa, jak złożyć zamówienia w ramach konkretnej diety oraz jakie obowiązują rabaty w danym czasie. Kiedy jakaś firma oferuje program lojalnościowy, to również zostanie to uwzględnione. 

Catering dietetyczny Katowice - czy to opcja dla wszystkich?

Tani catering dietetyczny Katowice

Warto wspomnieć, że chociaż tania dieta pudełkowa w Katowicach jest rozwiązaniem popularnym, to będą grupy osób, u których się ono nie sprawdzi. Jeżeli ktoś bowiem nie ma odpowiedniego poziomu motywacji, to na pewno nie da rady z zachowaniem nawyków wynikających z cateringu pudełkowego na dłużej. Nie ma mowy o tym, żeby podjadać w trakcie przyjmowania regularnych posiłków. I pomimo, że są one skomponowane w taki sposób, że zachowuje się uczucie sytości na dłużej, to wiele osób nie radzi sobie z tym, głównie z powodów emocjonalnych.

Warto wspomnieć, że chociaż tania dieta pudełkowa w Katowicach jest rozwiązaniem popularnym, to będą grupy osób, u których się ono nie sprawdzi. Jeżeli ktoś bowiem nie ma odpowiedniego poziomu motywacji, to na pewno nie da rady z zachowaniem nawyków wynikających z cateringu pudełkowego na dłużej. Nie ma mowy o tym, żeby podjadać w trakcie przyjmowania regularnych posiłków. I pomimo, że są one skomponowane w taki sposób, że zachowuje się uczucie sytości na dłużej, to wiele osób nie radzi sobie z tym, głównie z powodów emocjonalnych.

tani catering dietetyczny w Katowicach

Dodatkowo, jeżeli klient ma swoje ulubione smaki i nie jest gotowy na kompromisy, to również nie powinien decydować się na dietę pudełkową. Są też osoby, którym może nie pasować to, że dania w cateringu dietetycznym są mało przyprawione albo posypane pietruszką, koperkiem, czarnuszką lub sezamem. Catering dietetyczny nie sprawdza się też wśród osób sporo podróżujących i wyjeżdżających regularnie na wyjazdy służbowe. Trudniej jest bowiem zachować terminy dostaw, a liczy się również to, żeby dania były otrzymywane regularnie.

Dietetycy i kucharze z  cateringów żywieniowych mają sporą pasję do zdrowego żywienia. Dlatego każdego dnia troszczą się oni o to, żeby klienci mieli do dyspozycji jak najlepszy jadłospis. Należy nadmienić, że w firmach takich nie produkuje się jedzenia na zapas, wszystko jest przygotowane na bieżąco. To sprawia, że klienci wszystkie dania otrzymują świeże, wobec czego na pewno nikomu nie zaszkodzą. Do zapakowania potraw wykorzystywane są specjalne pojemniki, powstające często w procesie recyklingu. Logistyka dostaw jest również bardzo dobrze przemyślana we wszystkich katowickich cateringach. Oznacza to, że jeśli ktoś decyduje się na współpracę z konkretną firmą, to będzie mieć powody wyłącznie do zadowolenia.

Tani catering dietetyczny Katowice

FAQ

Dieta pudełkowa o kaloryczności dopasowanej do konkretnej osoby pomaga zrzucić zbędne kilogramy, a także wpłynąć na nawyk zdrowego odżywiania się, o regularnych porach. Są to kwestie ważne dla osób chcących zredukować masę ciała. 

Wybierając tani catering w Katowicach można znaleźć firmy, które mają w ofercie specjalne pakiety dla diabetyków albo osób zmagających się ze schorzeniami hormonalnymi. Wówczas odpowiednio dobrany zakres kalorii w takim wariancie diety bazuje na produktach mających niski indeks glikemiczny, co wpływa bardzo dobrze na gospodarkę hormonalną oraz węglowodanową. U wielu osób zmniejszy się również masa ciała, co ważne jest dla ich zdrowia. 

W profesjonalnych firmach zajmujących się cateringiem dietetycznym można dobierać kilka adresów dostawy w ramach jednego pakietu żywieniowego. Trzeba jedynie zaznaczyć chęć skorzystania z takiej możliwości w swoim panelu klienta, wskazując z wyprzedzeniem, gdzie i kiedy boxy mają być dowiezione.

W przypadku, gdy ktoś samodzielnie nie dobierze posiłków na konkretne dni, dietetyk osobiście dobiera dla niego dania mieszczące się w jego zakresie kalorycznym i wariantu, który wybrał. Natomiast, gdy ktoś w czasie wyznaczonym przez daną firmę dopasuje swoje menu, to może liczyć na to, iż otrzyma dokładnie to, co będzie dopasowane do jego preferencji smakowych. 

Dopasowanie zakresu kalorycznego, a więc zapotrzebowania energetycznego jest czymś kluczowym w cateringu dietetycznym. W związku z tym, warto skorzystać z kalkulatora zapotrzebowania kalorycznego, by sprawdzić, w jakim przedziale należy spożywać posiłki. Pomaga w tym również dietetyk, który po wywiadzie żywieniowym pomoże w doborze właściwego wariantu diety.

Wiele firm cateringowych w Katowicach oferuje już możliwość wykluczenia niektórych produktów spożywczych z diety. Wystarczy jedynie sprawdzić, czy jest taka możliwość, która zazwyczaj wiąże się z założeniem konta premium. Dodatkowo, czasami klienci mogą również zmieniać parametry swoich diet, na przykład ich kaloryczność albo nawet cały wariant żywieniowy.

Z pewnością, dieta pudełkowa jest prostym sposobem zmiany dotychczasowych nawyków żywieniowych. Przede wszystkim, korzystając z gotowych boxów z jedzeniem można będzie nauczyć się spożywania jedzenia w mniejszych porcjach. Zwykle w jednym zestawie znajduje się 5 dań, wobec czego można je spożywać w regularnych odstępach czasu. Wyeliminowane zostaną w związku z tym napady głodu i związane z tym podjadanie. Mniejsze porcje sprzyjać będą poprawie trawienia i chudnięciu. Jednym ze zdrowszych nawyków, których można się nauczyć z diety pudełkowej jest spożywanie śniadań, o których wiele osób zapomina. 

Warto mieć świadomość tego, że żadne restrykcyjne diety, głodówki, czy herbatki odchudzające nie wpłyną na to, że można będzie schudnąć zdrowo i długotrwale. Dlatego dobrze jest zdecydować się na dietę pudełkową, ponieważ zestawy posiłków dobierane są indywidualnie do zapotrzebowania kalorycznego. Posiłki będą zbilansowane, urozmaicone i zdrowe. Utrata kilogramów będzie stopniowa, co zapobiegnie pojawieniu się efektu jojo. Nie pojawią się również negatywne reakcje organizmu, co często ma miejsce w trakcie stosowania diet restrykcyjnych. Można będzie chudnąć lub budować masę mięśniową w sposób lekki i zdrowy.