/

Tani catering dietetyczny Kraków

Kraków, stolica województwa małopolskiego, to miasto o ponad tysiącletniej tradycji. Jest drugim co do liczby mieszkańców i drugim pod względem powierzchni miastem na terenie Polski. Liczba ludności wynosi tutaj 804 282 mieszkańców. Wielu z nich dba o siebie szczególnie, prowadząc zdrowy styl życia. Czymś ważnym jest dla nich to, aby prawidłowo się odżywiać, wobec czego zdecydowali się oni na to, aby na co dzień korzystać z cateringu dietetycznego. 

tani catering w Krakowie
Tani catering dietetyczny Kraków

Czym jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny, nazywany również dietą pudełkową, jest usługą na zamówienie, mającą na celu dostarczenie pod wskazany przez zamawiającego adres optymalnie zbilansowanych posiłków. Są to potrawy dopasowane na podstawie wytycznych ustalonych w trakcie składania zamówienia, a więc odnoszą się do konkretnej opcji żywieniowej. Bardzo często, klient, który decyduje się na tani catering dietetyczny w Krakowie może wcześniej swój wybór skonsultować z doświadczonym dietetykiem, zatrudnionym w firmie zajmującej się dostarczaniem diety pudełkowej. Na stronie internetowej takiej marki podane są również praktyczne narzędzia, wskazujące na to, jakie menu i w jakim przedziale kalorycznym wybierać. Są to: kalkulator BMI oraz kalkulator zapotrzebowania energetycznego.

Posiłki w ramach diety pudełkowej przygotowują dla klientów doświadczeni kucharze, troszczący się o odpowiednią jakość oraz o jak najlepsze zbilansowanie serwowanych posiłków. Następnie, gotowe do spożycia, zdrowe i smaczne potrawy zapakowane są w specjalne pojemniki i dostarczone do klienta. Dania wystarczy jedynie podgrzać, o ile tego domaga się posiłek przyszykowany na konkretną porę dnia. Catering dietetyczny wyróżnia się tym, iż wszystkie potrawy są zawsze przygotowane pod kątem upodobań smakowych konkretnego klienta.

Wiele osób decydując się na catering dietetyczny myśli, że w pakietach są głównie diety odchudzające. Jest to jednak jeden z wielu mitów. Bardzo często nie chodzi bowiem o diety restrykcyjne. Wystarczy interesować się zdrowym odżywianiem, aby szybko nabrać przekonania, że wcale tak nie jest. W przypadku cateringu chodzi o to, aby dopasować dla siebie najlepszy pakiet żywieniowy, dzięki któremu można będzie od razu poczuć się zdrowo oraz zauważyć, że sylwetka prezentuje się estetycznie. Dla dużej liczby osób jest to bardzo istotne, ponieważ nie tylko wpływa na idealną kondycję i formę, ale pozwala też poczuć się pewnie siebie. Jeśli więc ktoś chce mieć pewność, że będzie na co dzień dobrze się odżywiał i że przełoży się to na jego ogólny, pozytywny stan zdrowia, to wybór cateringu jest tutaj rzeczywiście rekomendowany. Klienci, którzy już dotychczas zdecydowali się na taką możliwość, podkreślają, że była to jedna z ich lepszych decyzji. Szczególnie przekonuje ich to, że w ramach korzystania z takiego rozwiązania mogą spodziewać się wsparcia po stronie doświadczonego dietetyka klinicznego.

Kiedy warto zdecydować się na catering dietetyczny Kraków?

Tani catering dietetyczny Kraków

Dieta pudełkowa to rozwiązanie pod wieloma względami korzystne, związane z licznymi zaletami. Tak naprawdę, każdy, kto korzysta z tej opcji ma osobiste powody, które sprawiają, że ten typ żywienia jest dla niego bardziej odpowiedni aniżeli inne. 

tani catering w Krakowie
tani catering w Krakowie

Najważniejsze zalety, jakie ma tania dieta pudełkowa w Krakowie to:

Z pewnością, catering dietetyczny jest takim rozwiązaniem, które pozwala na wprowadzenie sporego komfortu w codziennym życiu. To idealne wyjście dla osób zapracowanych albo chcących jeść zdrowo i smacznie każdego dnia. Z uwagi na to, że w trakcie zamawiania konkretnej opcji żywieniowej można wybrać wariant o określonej liczbie posiłków oraz konkretnej kaloryczności, parametry zawsze przystosowane są do spersonalizowanych oczekiwań. Wybór menu pozwala także na dobór takich potraw, które w pełni będą przystosowane do własnych preferencji smakowych. 

Wiele osób wybiera na początku dietę pudełkową jako tymczasowe rozwiązanie, natomiast plusy, które wynikają z wdrożenia tego rozwiązania żywieniowego przekonują ich do tego, by na catering dietetyczny decydować się w dłuższej perspektywie czasowej. Co ciekawe, na wyjście to decyduje się coraz częściej nie tylko jedna osoba w rodzinie, ale para bądź cała rodzina. Wystarczy, że każdy określi swoje cele żywieniowe i później dopasuje pod nie plan żywieniowy. Do najczęściej pojawiających się powodów skorzystania z diety pudełkowej zaliczają się: 

 • budowa masy mięśniowej,
 • redukcja wagi, 
 • uzyskanie fit sylwetki, 
 • unormowanie poziomu cukru we krwi w przypadku choroby cukrzycowej, 
 • dostosowanie planu żywieniowego do aktualnego stanu zdrowia lub pod względem alergii pokarmowej. 

 

Wybór cateringu żywieniowego jest często tym, co sprawia, że wiele osób znajduje motywację do zmiany ogólnego stylu życia. Dlatego między innymi liczy się to, aby wybrać sprawdzony catering dietetyczny, ponieważ nie będzie trzeba się obawiać, że coś zostanie źle przygotowane albo że dania nie będą smaczne. Poza tym, profesjonalne cateringi cechują się tym, że wzięte są pod uwagę zarówno cele żywieniowe, jak i ogólny stan zdrowia osoby, która z cateringu będzie korzystała. To sprawia, że nie trzeba w ogóle obawiać się, że posiłki przygotowane w ramach poszczególnych pakietów mogłyby zaszkodzić. Warto przyjrzeć się temu, co jest proponowane. Wiele osób decyduje się na przykład na dietę odchudzającą, która równocześnie wpływa bardzo pozytywnie na cały organizm. 

Jakie są główne zasady diety odchudzającej?

Jako że dieta odchudzająca to typ diety najczęściej wybierany przez osoby korzystające z cateringu dietetycznego, wiele wiadomości na jej temat zostało już usystematyzowanych. Otóż, najważniejsza w diecie odchudzającej pozostaje różnica pomiędzy zapotrzebowaniem na ilość kalorii dziennie a ilością kalorii dostarczanych. W związku z tym, bardzo ważne jest to, aby najpierw poznać własne, dzienne zapotrzebowanie kaloryczne oraz wyznaczyć ilość kilogramów, jakie chce się zrzucić. Decyzje takie warto podejmować po konsultacji z dietetykiem, chociażby dlatego, że każda osoba ma inne tempo spalania, co wynika z innej przemiany materii. W związku z tym, będą osoby, które szybciej zrzucą nadprogramowe kilogramy, ale będą i takie, którym będzie zajmować to znacznie więcej czasu.

Racjonalny rozkład wygląda następująco: węglowodany od 50% do 60%, a tłuszcze to około 25%. W cateringach żywieniowych są to zdrowe tłuszcze. 

Najważniejsze zasady diety odchudzającej to:

 • zachowanie deficytu kalorycznego, 
 • regularne spożywanie pięciu posiłków dziennie, 
 • unikanie głodówek, 
 • brak podjadania pomiędzy posiłkami, 
 • wypijanie odpowiedniej ilości płynów, zaspokajających pragnienie,
 • podejmowanie aktywności fizycznej.
tania dieta pudełkowa w Krakowie
co trzeba wiedzieć o tanim cateringu dietetycznym w Krakowie?

FAQ

Decydując się na tani catering w Krakowie po raz pierwszy na pewno jest się ciekawym tego, jak wygląda korzystanie z takiej opcji w praktyce. Poniżej odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. 

Tak, catering w Krakowie pozwala na elastyczne podejście do diety. Można dobierać potrawy zgodnie z własnymi oczekiwaniami, pod kątem preferencji smakowych. W ramach danego zestawu żywieniowego, każdego dnia do wyboru pozostaje kilka potraw, dostosowanych również kalorycznie do konkretnej osoby. 

Tak, dieta pudełkowa to opcja w pełni przystosowana do klienta. Można wobec tego modyfikować zamówienia, oczywiście z pewnym wyprzedzeniem czasowym. Klienci mogą wykluczyć konkretne dni lub dania z codziennego jadłospisu, o ile w danym pakiecie jest taka możliwość.

Najczęściej firmy oferujące catering dietetyczny mają w ofercie dzień próbny, pozwalający sprawdzić nie tylko smak, ale też jakość proponowanych klientom potraw. To pomaga w podjęciu ostatecznej decyzji. 

Stosując dietę odchudzającą warto w posiłkach uwzględniać: oliwę z oliwek, masło, oleje zimnotłoczone, chudy nabiał, chude mięso, tłuste ryby morskie, owoce i warzywa sezonowe, soki warzywne, produkty pełnoziarniste, nasiona roślin strączkowych. Takie też produkty na pewno znajdą się w menu przygotowanym przez dietetyków w ramach taniego cateringu dietetycznego. Bardzo ważne jest także to, żeby do organizmu dostarczyć białko pod różnymi postaciami. Okaże się to pomocne w zgubieniu zbędnych kilogramów oraz zapewni uczucie sytości. Na pewno zaś należy wyeliminować: słone przekąski i słodycze, fast foody oraz niezdrowe tłuszcze. 

Tak, klienci cateringu dietetycznego mogą spodziewać się, że niezależnie od tego, czy dopiero będą rozpoczynać swoją przygodę z cateringiem dietetycznym, czy też już od jakiegoś czasu będą z niego korzystać, dostępne będą dla nich konsultacje z doświadczonymi dietetykami. Będą oni odpowiadać na wszystkie pytania, związane zarówno ze zdrowym odżywianiem, jak i z usługami cateringowymi.

Każdy posiłek dostarczany przez firmę zajmującą się cateringiem dietetycznym jest szczegółowo opisany przez dietetyków i kucharzy. Produkty należy przechowywać w warunkach chłodniczych oraz przygotowywać zgodnie z opisem znajdującym się na naklejce na opakowaniu. Posiłki, które oznaczone są na ciepło, domagają się podgrzania w kuchence mikrofalowej, po wcześniejszym usunięciu folii ochronnej. Można je również podgrzewać w piekarniku, po wcześniejszym przekładaniu do naczynia żaroodpornego.